UP2U v7 White Bg

Cele i założenia projektu

Projekt Up2U (wym. "ap-tu-ju") – Up To University polega na stworzeniu nowego paradygmatu edukacyjnego, który umożliwiłby uczniom szkół średnich aktywne uczestnictwo w tej przestrzeni dydaktycznej, która jest domeną wyższych uczelni. Chcemy osiągnąć to poprzez opracowanie spójnego zestawu metod pracy oraz uruchomienie wspólnego wachlarza nowoczesnych usług edukacyjnych zapewniających płynne przejście do kolejnego etapu kształcenia.
Jednym z głównych elementów projektu jest pilotaż, w którym chcemy zidentyfikować najważniejsze potrzeby i wymagania szkół średnich w zakresie technologii i związanych z nimi metodyk stosowanych w edukacji. Nasza szkoła została zaproszona do współpracy przy ww. projekcie.
Obecnie – wiosną 2018 r. – w projekcie przygotowano portfolio prototypowych narzędzi mających za zadanie wspierać różne aktywności edukacyjne uczniów i nauczycieli.

Organizacja projektu

Projekt jest realizowany przez konsorcjum 18 partnerów z 12 krajów: NREN-y (National Research and Education Networks), uczelnie wyższe, ośrodki badawcze, m.in. CERN, a także przez partnerów komercyjnych. Partnerem odpowiedzialnym za kontakt ze szkołami w Polsce jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Projekt rozpoczął się w 2017 r. i potrwa do końca 2019 r.

Osoba kontaktowa w szkole: Arkadiusz Borach

Polska strona projektu - up2u.pcss.pl