Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI
W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, która podejmuje działania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego zrozumienia językowego pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.
Z okazji tego święta, nauczyciele języków obcych zaprosili do zabawy uczniów Zespołu Szkół Samochodowych, którzy brali udział w wielu aktywnościach przygotowanych dla miłośników języków obcych. Uczniowie rywalizowali w interaktywnych quizach dotyczących języków europejskich oraz sprawdzali swoją wiedzę na temat motoryzacji w języku angielskim. Nauczyciele prowadzili warsztaty językowe motywując w ten sposób młodzież do nauki poprzez zabawę z muzyką i filmem oraz pisanie wierszy. Uczniowie zaprojektowali plakaty oraz ścieżki informacyjne z przetłumaczonymi na wiele języków europejskich zwrotami, które zostały umieszczone na drzwiach pracowni szkolnych. Uczniowie klas pierwszych dostarczyli prezentacje na temat rodzin królewskich, które można było obejrzeć w holu szkoły. Nie zabrakło również słodkiego akcentu - można było spróbować pączków którymi częstowała klasa 1bt5. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! 

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo