Zakończyliśmy realizację dwóch projektów: WARSZTAT WYPOCZYNKU oraz ZSS- ZIELONA STREFA SAMOCHODÓWKI w ramach środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Fundusz Samorządów Uczniowskich”. W okresie od września do końca października 2020r. przestrzeń dotychczasowej jadalni oraz wokół budynku w Zespole Szkół Samochodowych przeszła metamorfozę.

Dziękujemy naszemu „sponsorowi” i zarazem absolwentowi, Miłoszowi Bednarkowi za przekazanie nam palet, z których powstały miejsca do siedzenia i stolik. Szczególne podziękowania należą się również Panu Robertowi Wolnemu i uczniom klasy 2bp, którzy na szkolnych warsztatach wyczyścili i pomalowali palety oraz zbudowali z nich siedziska i stolik. W tym samym czasie nasi rzemieślnicy, Pan Maciej i Pan Waldemar pomalowali ściany w szkolnej jadalni. Ogłosiliśmy konkurs na projekt i wykonanie grafiki zdobiącej ścianę w strefie wypoczynku. Do końca września uczniowie przesyłali swoje prace konkursowe na wykonanie grafiki. Na początku października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzcy, którym został uczeń klasy 4ct Dominik Sieminiak. Autor zwycięskiego projektu grafiki przez cały miesiąc wykonywał swoją pracę, która teraz będzie cieszyć nasze oko w strefie relaksu. Gotowe siedziska z palet oraz stolik uczniowie przenieśli ze szkolnych warsztatów na wyznaczone miejsce w jadalni, tworząc w ten sposób strefę wypoczynku dla młodzieży. 30 października odnowiona jadalnia została oddana do użytku dla szkolnej społeczności. Ze względu na naukę zdalną „Warsztat wypoczynku” musi trochę poczekać. Z pewnością posłuży uczniom w przyszłości do organizacji wielu szkolnych wydarzeń i przyczyni się do jeszcze większej integracji szkolnej społeczności, poprzez wspólne działanie oraz spędzanie wolnego czasu, w oczekiwaniu na zajęcia lub podczas przerw.

Przestrzeń wokół budynku szkoły i boiska zyskała nowe miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Działania rozpoczęliśmy od uporządkowania terenów zielonych wokół budynku szkoły, wybraliśmy i zakupiliśmy stoły piknikowe z ławkami. Dziękujemy rodzicom, którzy wsparli nasze działania przekazując nam impregnat do drewna. Następnie uczniowie klasy 3at skręcili stoły, zaimpregnowali je i wybrali odpowiednie miejsce ich ustawienia.
Ogłosiliśmy konkurs na projekt i wykonanie grafiki zdobiącej stoły. Do końca września uczniowie przesyłali swoje prace konkursowe na wykonanie grafiki. Na początku października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzcy, którymi zostały dwie uczennice klasy 3ct: Ksenia Baer i Magdalena Kozak. Gotowe stoły piknikowe zostały oddane do użytku dla szkolnej społeczności tworząc w ten sposób „zieloną” strefę wypoczynku dla młodzieży.

tip     mpk