Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI

Zakończyliśmy realizację dwóch projektów: WARSZTAT WYPOCZYNKU oraz ZSS- ZIELONA STREFA SAMOCHODÓWKI w ramach środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Fundusz Samorządów Uczniowskich”. W okresie od września do końca października 2020r. przestrzeń dotychczasowej jadalni oraz wokół budynku w Zespole Szkół Samochodowych przeszła metamorfozę.

Dziękujemy naszemu „sponsorowi” i zarazem absolwentowi, Miłoszowi Bednarkowi za przekazanie nam palet, z których powstały miejsca do siedzenia i stolik. Szczególne podziękowania należą się również Panu Robertowi Wolnemu i uczniom klasy 2bp, którzy na szkolnych warsztatach wyczyścili i pomalowali palety oraz zbudowali z nich siedziska i stolik. W tym samym czasie nasi rzemieślnicy, Pan Maciej i Pan Waldemar pomalowali ściany w szkolnej jadalni. Ogłosiliśmy konkurs na projekt i wykonanie grafiki zdobiącej ścianę w strefie wypoczynku. Do końca września uczniowie przesyłali swoje prace konkursowe na wykonanie grafiki. Na początku października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzcy, którym został uczeń klasy 4ct Dominik Sieminiak. Autor zwycięskiego projektu grafiki przez cały miesiąc wykonywał swoją pracę, która teraz będzie cieszyć nasze oko w strefie relaksu. Gotowe siedziska z palet oraz stolik uczniowie przenieśli ze szkolnych warsztatów na wyznaczone miejsce w jadalni, tworząc w ten sposób strefę wypoczynku dla młodzieży. 30 października odnowiona jadalnia została oddana do użytku dla szkolnej społeczności. Ze względu na naukę zdalną „Warsztat wypoczynku” musi trochę poczekać. Z pewnością posłuży uczniom w przyszłości do organizacji wielu szkolnych wydarzeń i przyczyni się do jeszcze większej integracji szkolnej społeczności, poprzez wspólne działanie oraz spędzanie wolnego czasu, w oczekiwaniu na zajęcia lub podczas przerw.

Przestrzeń wokół budynku szkoły i boiska zyskała nowe miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Działania rozpoczęliśmy od uporządkowania terenów zielonych wokół budynku szkoły, wybraliśmy i zakupiliśmy stoły piknikowe z ławkami. Dziękujemy rodzicom, którzy wsparli nasze działania przekazując nam impregnat do drewna. Następnie uczniowie klasy 3at skręcili stoły, zaimpregnowali je i wybrali odpowiednie miejsce ich ustawienia.
Ogłosiliśmy konkurs na projekt i wykonanie grafiki zdobiącej stoły. Do końca września uczniowie przesyłali swoje prace konkursowe na wykonanie grafiki. Na początku października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzcy, którymi zostały dwie uczennice klasy 3ct: Ksenia Baer i Magdalena Kozak. Gotowe stoły piknikowe zostały oddane do użytku dla szkolnej społeczności tworząc w ten sposób „zieloną” strefę wypoczynku dla młodzieży.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo