Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice !
W dniach od 15.05.21 do 01.06.21 r. odbywają się Poznańskie Dni Rodziny organizowane przez Miasto Poznań. Fundacja Wspierania Rodzin „Niebieski Koralik” stworzyła projekt „Rodzina jak marzenie”, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta Poznania. Zajmuje się ona wszystkimi rodzinami oraz tymi, w których dzieci nie są wychowywane przez biologicznych rodziców. To właśnie rodziny zastępcze stały się bohaterami tego projektu. Na czy polega rodzicielstwo zastępcze? Jakie jest jego znaczenie dla społeczności poznańskiej? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z pięciu podcastów, zawierającymi wywiady z 4 różnymi rodzinami zastępczymi z Poznania oraz wywiadem z przedstawicielem Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” – organizuje ono rodzinną pieczę zastępczą w Poznaniu.
Wspólnie, wraz z Estradą Poznańską oraz Panią Aleksandrą Szwed, aktorką wcielającą się w rolę Elizy w serialu „Rodzina zastępcza” nagrano te materiały. Można ich posłuchać na stronie portalu społecznościowego Fundacji na Facebooku ------> PODCAST

tip     mpk