Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
Projekty unijne

UP2U v7 White Bg

Cele i założenia projektu

Projekt Up2U (wym. "ap-tu-ju") – Up To University polega na stworzeniu nowego paradygmatu edukacyjnego, który umożliwiłby uczniom szkół średnich aktywne uczestnictwo w tej przestrzeni dydaktycznej, która jest domeną wyższych uczelni. Chcemy osiągnąć to poprzez opracowanie spójnego zestawu metod pracy oraz uruchomienie wspólnego wachlarza nowoczesnych usług edukacyjnych zapewniających płynne przejście do kolejnego etapu kształcenia.
Jednym z głównych elementów projektu jest pilotaż, w którym chcemy zidentyfikować najważniejsze potrzeby i wymagania szkół średnich w zakresie technologii i związanych z nimi metodyk stosowanych w edukacji. Nasza szkoła została zaproszona do współpracy przy ww. projekcie.
Obecnie – wiosną 2018 r. – w projekcie przygotowano portfolio prototypowych narzędzi mających za zadanie wspierać różne aktywności edukacyjne uczniów i nauczycieli.

 

Organizacja projektu

Projekt jest realizowany przez konsorcjum 18 partnerów z 12 krajów: NREN-y (National Research and Education Networks), uczelnie wyższe, ośrodki badawcze, m.in. CERN, a także przez partnerów komercyjnych. Partnerem odpowiedzialnym za kontakt ze szkołami w Polsce jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Projekt rozpoczął się w 2017 r. i potrwa do końca 2019 r.

Polska strona projektu - up2u.pcss.pl

Oficjalna strona projektu - up2university.eu

Koordynator w szkole: Arkadiusz Borach

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo