Postępująca cyfryzacja świata pracy oraz wprowadzanie nowych technologii, systemów i procesów, prowadzą do fundamentalnych zmian w procesach pracy firmy, a tym samym wymaganych kwalifikacji od ich pracowników. Dotyczy to również sektora motoryzacyjnego, w którym nowe technologie wymagają od pacowników kompetencji znacznie wykraczających od dotychczas wymaganych.
Celem realizacji projektu "Good practice on the move" (Dobre praktyki w ruchu) jest pokazanie sektorowi motoryzacyjnemu, w jaki sposób mogą być w edukacji zawodowej przekazywane kompetencje w zakresie innowacyjnych technologii, w sposób zorientowany na praktykę i jakie metody są odpowiednie do radzenia sobie z coraz bardziej cyfrowym światem techniki.
W ciągu ostatnich 5 lat pojawiło się wiele przykładowych koncepcji dostosowania programów nauczania, treści edukacyjnych, materiałów multimedialnych oraz propozycji przeorientowania kształcenia zawodowego na ściślejszą współpracę z szkolnictwem wyższym.
Partnerzy projektu z siedmiu krajów UE, prowadząc na codzień kształcenie zawodowe w zakresie szkolnictwa na średnim i wyższym poziomie, przedstawiają swoje dobre praktyki, badając ich trwałość i przydatność do dalszego transferu w różnych krajach oraz celowość udostępnienia ich całej społeczności krajów Unii Europejskiej do szerszego wykorzystania.
Zaplanowany w ramach projektu cykl spotkań roboczych (wizyt studyjnych, warsztatów), ma na celu w oparciu o prezentację "dobrych praktyk", wypracowanie gotowych propozycji sposobów i form kształcenia zawodowego uczniów i studentów, w celu lepszego ich przygotowania do przyszłej pracy zawodowej w gospodarc 4.0
Międzynarodowa strona projektu - kliknij.