Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
Projekty unijne

Spis treści

HitechGP     Postępująca cyfryzacja świata pracy oraz wprowadzanie nowych technologii, systemów i procesów, prowadzą do fundamentalnych zmian w procesach pracy firmy, a tym samym  wymaganych  kwalifikacji od ich pracowników. Dotyczy to również sektora motoryzacyjnego, w którym  nowe technologie wymagają od pacowników kompetencji znacznie wykraczających od dotychczas wymaganych.

Celem realizacji projektu "Good practice on the move" (Dobre praktyki w ruchu) jest pokazanie sektorowi motoryzacyjnemu, w jaki sposób mogą być w edukacji zawodowej przekazywane  kompetencje w zakresie innowacyjnych technologii,  w sposób zorientowany na praktykę i jakie metody są odpowiednie do radzenia sobie z coraz bardziej cyfrowym światem techniki.

W ciągu ostatnich 5 lat pojawiło się wiele przykładowych koncepcji dostosowania programów nauczania, treści edukacyjnych, materiałów multimedialnych oraz propozycji przeorientowania kształcenia zawodowego na ściślejszą współpracę z szkolnictwem wyższym.

       Partnerzy projektu z siedmiu krajów UE, prowadząc na codzień kształcenie zawodowe w zakresie szkolnictwa na średnim i wyższym poziomie, przedstawiają swoje dobre praktyki, badając ich trwałość i przydatność do dalszego transferu w różnych krajach oraz celowość udostępnienia ich całej społeczności krajów Unii Europejskiej do szerszego wykorzystania.

        Zaplanowany w ramach projektu cykl spotkań roboczych (wizyt studyjnych, warsztatów), ma na celu w oparciu o prezentację "dobrych praktyk", wypracowanie gotowych propozycji sposobów i form kształcenia zawodowego uczniów i studentów, w celu lepszego ich przygotowania do przyszłej pracy zawodowej w gospodarc 4.0

 

 

 

 

 

Międzynarodowa strona projektu - kliknij.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

tip     mpk

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo