Spis treści

HitechGP     Postępująca cyfryzacja świata pracy oraz wprowadzanie nowych technologii, systemów i procesów, prowadzą do fundamentalnych zmian w procesach pracy firmy, a tym samym  wymaganych  kwalifikacji od ich pracowników. Dotyczy to również sektora motoryzacyjnego, w którym  nowe technologie wymagają od pacowników kompetencji znacznie wykraczających od dotychczas wymaganych.

Celem realizacji projektu "Good practice on the move" (Dobre praktyki w ruchu) jest pokazanie sektorowi motoryzacyjnemu, w jaki sposób mogą być w edukacji zawodowej przekazywane  kompetencje w zakresie innowacyjnych technologii,  w sposób zorientowany na praktykę i jakie metody są odpowiednie do radzenia sobie z coraz bardziej cyfrowym światem techniki.

W ciągu ostatnich 5 lat pojawiło się wiele przykładowych koncepcji dostosowania programów nauczania, treści edukacyjnych, materiałów multimedialnych oraz propozycji przeorientowania kształcenia zawodowego na ściślejszą współpracę z szkolnictwem wyższym.

Partnerzy projektu z siedmiu krajów UE, prowadząc na codzień kształcenie zawodowe w zakresie szkolnictwa na średnim i wyższym poziomie, przedstawiają swoje dobre praktyki, badając ich trwałość i przydatność do dalszego transferu w różnych krajach oraz celowość udostępnienia ich całej społeczności krajów Unii Europejskiej do szerszego wykorzystania.

Zaplanowany w ramach projektu cykl spotkań roboczych (wizyt studyjnych, warsztatów), ma na celu w oparciu o prezentację "dobrych praktyk", wypracowanie gotowych propozycji sposobów i form kształcenia zawodowego uczniów i studentów, w celu lepszego ich przygotowania do przyszłej pracy zawodowej w gospodarc 4.0

Międzynarodowa strona projektu - kliknij.

BGZANFA 2015 RVBBS KFT 2018KFZ Innung 2016P04 PSSG 2018 zmnP07 SCP 2018PP logo nowysygnet ENG RGB 1 zmnQ04 HTW Berlin Logo quer pos FARBIG RGBVAVM 2018ZSS 2017 "Kliknięcie" na logo partnera przekierowuje na jego stronę www.

W dniach 22-24.10.2018 r., w Berlinie odbyło się spotkanie organizacyjne partnerów projektu

tip     mpk