W dniu 18 października, w ramach działań Szkolnego Ośrodka Kariery mury naszej samochodówki odwiedził Szymon Ziółkowski.

Mistrz olimpijski, mistrz świata, 2-krotny srebrny medalista Mistrzostw Świata, brązowy medalista Mistrzostw Europy, 14-krotny Mistrz Polski, 5-krotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, 6-krotny rekordzista Polski, młociarz, lekkoatleta z najlepszym rezultatem 83.38 m. Uczniowie mieli możliwość zadania wielu pytań mistrzowi olimpijskiemu na temat świata sportu, kariery, jego sukcesów. Intrygującym tematem było również wychowanie przez sport oraz plany trenerskie. Uczniowie chcieli dowiedzieć się więcej na temat życia profesjonalnego sportowca, który jest z wykształcenia także... matematykiem. Kto wie, może niektórzy po tym spotkaniu bardziej zaangażują się w lekcje wychowania fizycznego i zapragną rozwijać swoje sportowe pasje na miarę mistrzowskich wyników Szymona Ziółkowskiego?