"Świadomie nie biorę" to konferencja, która odbyła się dnia 20 marca br. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3bt5.

Tematem konferencji był problem używek wśród młodzieży. Wykładowcami byli m.in. p. Marcin Bąk, psychoterapeuta pracujący w ośrodku Monar, p. Małgorzata Leśniewska psycholożka pracująca w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień "Wierzenica" oraz dr Eryk Matuszkiewicz, który jest toksykologiem, internistą i nauczycielem akademickim. Konferencję prowadził team "SwiadomieNieBiore" który składa się z Maxa Hadyńskiego, Ignacego Kicińskiego (ZSS) , Kasi Bobkowskiej, Ani Bobkowskiej, Adama Pawlickiego i Alexa Hadyńskiego. Przy organizacji pomagali również dwaj uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych Alan Niedzielski i Kajetan Banasiak.