Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Uczennice,
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami organizuje zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Poznania


"Dzień dobry,
Piszę do Państwa w imieniu własnym oraz pozostałych radnych Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Jak wszyscy wiemy nasi sąsiedzi, często również przyjaciele, znajomi, może nawet rodziny zmagają się z sytuacją która nie powinna mieć miejsca. W związku z tymi wydarzeniami w Poznaniu powstał miejski punkt pomocy Ukrainie. Punkt jest czynny w godzinach od 10:00 do 20:00 przy Bukowskiej 27/29 (obok Domu Opieki Społecznej). Chętnie przyjmiemy wszystkie zbiórki organizowane przez samorządy uczniowskie i dyrekcje poznańskich szkół. Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o udostępnienie uczniom szkoły informacji o powstałym miejscu. Liczymy na wsparcie. Mam nadzieję, że w tym trudnym czasie uda się pomóc tym, którzy tego potrzebują.
Zbieramy następujące produkty:
koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki,
termosy/kubki termiczne, baterie, latarki, powerbanki
kosmetyki osobiste (szczoteczki do zębów, pasty do zębów, żele pod prysznic, szampony, mydła itp.),
odzież(dobrej jakości lub nieużywaną),
proszki/płyny do prania i płukania odzieży,
gotowe dania w słoikach, takie jak: gołąbki, pulpety, fasolka itp. oraz produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron."


Zbiórka potrwa do 7 marca (poniedziałek) - dary dostarczamy do sali 214, 102 lub do pokoju nauczycielskiego (również te dla zwierząt).
Część zgromadzonych produktów zostanie w Poznaniu - Miasto zabezpiecza niezbędne zasoby w celu przyjęcia migrantów z Ukrainy i opieki nad nimi. Ponadto zebrane dary zostaną przewiezione do miejscowości przygranicznych, w których teraz potrzeby udzielenia pomocy są najpilniejsze. Część produktów zostanie z kolei przekazana bezpośrednio ludności, która pozostała w Ukrainie.


Więcej informacji o zbiórce znajdziecie na stronie www.poznan.pl/mim/main/
W imieniu Samorządu Uczniowskiego,
Anna Płachecka
Monika Magas