W dniu 25.11.2022r. uczniowie klas: 3bt5 i 3dt5 wraz z opiekunami (E. Drzazga, E. Walczak, D. Pawlak) zwiedzali Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Obecnie placówka mieści się przy ul. 3 Pułku Lotniczego 4 (dzielnica Wola). Historia Muzeum sięga lat sześćdziesiątych. Dotyczy kolekcji pojazdów wojskowych budowanych latami przez miłośników militariów, zapaleńców kochających unikalne pojazdy, w tym ciężkie i z gąsienicami zamiast opon. Od roku 1993 kolekcja stała się częścią Sali Tradycji Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Od 4 października 2019 roku znalazła świetne miejsce w czterech potężnych ogrzewanych pawilonach oznaczonych jako A,B,C,D na poznańskiej Woli. Lokomotywę i pojazdy wojskowe można również obejrzeć na zewnątrz. Na dodatek ponad połowa pojazdów z kolekcji muzeum jest sprawna technicznie, o czym opowiedzieli nam opiekunowie pawilonów wystawowych (jednym z pracowników pawilonu A okazał się absolwent naszej samochodówki). Uczniowie klas 3bt5 i 3dt5 z wielkim zainteresowaniem obejrzeli wystawę, niektórzy z nich wykazali się wiedzą historyczną i techniczną. W Muzeum Wojsk Pancernych można zobaczyć samochód pancerny "Poznańczyk", tankietkę TKS, czołg T-34/85 "Rudy", czołg ciężki IS i IS-3 (jeden z dwóch w Polsce - unikat), także amerykańskie czołgi Patton zza Żelaznej Kurtyny, działa samobieżne, czołgi z czasów Zimnej Wojny. W Muzeum znajduje się broń pancerna z czasów i I i II wojny światowej.