Od 30 marca do 2 kwietnia na poznańskich Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywało się Motor Show, czyli najważniejsze targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas gdy część uczniów Samochodówki zwiedzała stoiska i oglądała bogato wyposażone najnowsze modele wiodących marek motoryzacyjnych, reprezentanci szkoły zmagali się z trudnymi konkursowymi zadaniami.

Jak zwykle nie zawiedli! Brajan Buda z klasy 3dt5 i Mateusz Kłosowicz z klasy 3et5 zdobyli III miejsce w Polsce rywalizując w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników w kategorii - Młody Lakiernik. Jest to ogromny sukces, mając na uwadze, iż we wszystkich kategoriach Mistrzostw zmagało się ponad 10500 uczestników. Z kolei w 29 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej na 488 startujących uczniów Krzysztof Kaźmierczak z klasy 3at5 zajął także 3 miejsce w ścisłym finale w kategorii Mechanik. Dzięki znakomitej postawie pozostałych uczniów z naszej szkoły biorących udział w tym Turnieju nasza szkoła uplasowała się na 5 miejscu w Polsce. Ogromne gratulacje dla uczniów i ogromna satysfakcja, iż podtrzymywane są wysokie lokaty naszych uczniów w ogólnopolskich rywalizacjach.