Poznań Motor Show 2024 pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo.

Od 4 kwietnia do 7 kwietnia na poznańskich Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywały się najważniejsze targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas gdy część uczniów Samochodówki zwiedzała stoiska i oglądała bogato wyposażone najnowsze modele wiodących marek motoryzacyjnych, reprezentanci naszej szkoły zmagali się z trudnymi konkursowymi zadaniami. Jak zwykle nie zawiedli! Brajan Buda z klasy 4dt5 i Mateusz Kłosowicz z klasy 4et5 zdobyli I miejsce w Polsce rywalizując w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników w kategorii - Młody Lakiernik. To już VII finał tej kategorii! Uczniowie Ci uczestniczą w Projekcie ,,Szkoła" AkzoNobel w dziedzinie lakiernik samochodowy - sponsorowanym i realizowanym pod patronatem firmy AkzoNobel ,,Sikkens". Zajęcia odbywają się w formie kursów weekendowych. (Wszystkich chętnych, którzy zechcą spróbować swoich sił w lakiernictwie zapraszamy do naszej pracowni lakierniczej, gdzie informacji na temat projektu udziela koordynator / trener prowadzący zajęcia - pan Robert Wolny). Z kolei na najwyższym podium w 30 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, w kategorii Mechanik stanął Karol Kachlicki z klasy 3ct5, a czwarte miejsce w tym samym konkursie zajął również nasz reprezentant - Patryk Niklewski z 4bt5. Nasi uczniowie po raz kolejny przysporzyli nam powodów do dumy i dali nadzieję na następne sukcesy.Ogromne gratulacje i duże brawa dla naszych uczniów